Titulní obrázek

Subaru XV je vhodný do města i do lesa

Japonská automobilka Subaru před časem představila novinku na trhu crossover Subaru XV. Společnost je známá hlavně díky svými výborně jezdímími modely s pohonem všech kol. Nový model nás v této pověsti ještě více utvrzuje. Zvládne totiž parádně cestu ve městě i na zasněžených kopcích v lese.

U vozu se očividně zvětšila světlá výška, což je velké plus. Modelová řada je také srovnatelná s drsnými offroady. Zároveň však vůz míří i na oblíbené městské crossovery, například Mitsubishi ASX, Kia Sportage apod.

Mezi největší výhody vozu patří bezesporu skvělé jízdní vlastnosti, řízení, větší světlá výška, audiosystém. Dále je karoserie ochráněna plastem. Výrobci nezapomněli ani na kolenní airbag. Naopak mezi negativní vlastnosti však určitě řadí omezená možnost individualizace, složitější ovládání navigace, vyšší spotřeba a převodovka CVT.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Dvoulitrový benzinový boxer je kombinován s pohonem všech kol a bezestupňovou převodovkou CVT. Základní provedení Subaru XV stojí 569 000 korun a má pod kapotou benzinovou jedna-šestku. Turbodieselový dvoulitr unikátní konstrukce s protiběžnými válci uloženými naplocho už stojí aspoň 709 000. V nabídce je i benzinový dvoulitr.