Titulní obrázek

Subaru Impreza WRX Club Spec

Japonská automobilka Subaru informovala veřejnost o modelu Subaru Impreza WRX Club Spec. Plánuje se totiž výroba v sérii 300 vozů, které budou výhradně s čtyřdveřovou karoserií typu sedan. Přeplňovaný čtyřválec bude pohánět všechna čtyři kola pouze prostřednictvím manuální převodovky.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Pokud patříte mezi zájemce o tuto limitovanou edici můžete si zvolit mezi křiklavým oranžovým lakem karoserie s černými doplňky nebo méně nápadným provedením v černé barvě. Od standardní verze WRX se Club Spec odlišuje díky paketu STI. Obsahuje upravený přední nárazník, nepřehlédnutelný spoiler na zádi, rozpěru předních tlumičů a zkrácené dráhy řazení.

Standardem pro WRX Club Spec jsou 17palcová kola a vnější zpětná zrcátka v černé barvě, označení na karoserii a číslovaná plaketa v interiéru. V něm mají oranžová auta černé čalounění doplněné o prošívání nití stejné barvy jako karoserie, zatímco u černých aut je použito prošívání nití červené barvy. Paket, jehož součástí jsou všechny úpravy, je k dispozici i pro standardní WRX za 2.100 australských dolarů (okolo 45.000 Kč), zatímco v rámci WRX Club Spec stojí 1.000 australských dolarů (přibližně 21.500 Kč) a cena vozu z této limitované edice je stanovena na 41.490 australských dolarů (zhruba 880.000 Kč).