Titulní obrázek

Subaru Forester v 3D projekci

Automobilka Subaru se snažila zaujmout potenciální klienty neobvyklou 3D projekcí. Dokonce si odnesla i úspěchy.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Zákazníky určitě zajímá, že prodej novinky začal nejprve v Japonsku. Následovala USA, kde se Forester představil na letošním autosalonu v Los Angeles a Evropa se dočká jako poslední v letošním roce.

Nová generace Foresteru oproti předchůdci mírně narostla ve všech směrech. Je 4595 mm dlouhá, 1795 mm široká a 1695 mm vysoká, se střešními nosiči pak měří 1735 mm. Podvozek disponuje rozvorem 2640 mm. Severoamerické provedení bude standardně pohánět čtyřválec o objemu 2,5 l a výkonu 127 kW.

K dispozici bude i přeplňovaný dvoulitr s výkonem 186 kW. Japonské provedení je vybaveno dvoulitrovým čtyřválcem v atmosférickém provedení s výkonem 109 kW nebo s přeplňováním a 206 kW. Samozřejmostí je pohon všech kol.