Titulní obrázek

Subaru Forester a koncept VIZIV

Na právě probíhajícím autosalonu v Ženevě se nyní předvádí koncepty automobilky Subaru - Forester a VIZIV. Na co se můžeme nejvíce těšit?

Nový Forester je vyšší, delší i širší a má větší rozvor. Automobilka již také oznámila, že benzínové motorizace dostanou přepínač jízdních režimů SI-Drive po vzoru WRX STI. Pod kapotu se vrátí silný benzínový motor s turbodmychadlem. Spořílky ale bude více zajímat naftový motor 2.0D, který v nabídce zůstává beze změny.

Koncept VIZIV měl za úkol předvést budoucí směřování celé společnosti. O pohon se stará hybridní ústrojí, které kombinuje naftový dvoulitr a tři nezávislé elektromotory, z toho dva umístěné vzadu. Všechno spojuje dohromady bezestupňová převodovka CVT, takže se diesel stará nejen o dobíjení, ale i o samotný pohon. Do hry by ale měl přijít až na dálnici, ve městě VIZIV slibuje nízkou hlučnost i emise.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Sama automobilka mluví o symetrickém pohonu všech kol, který dokáže měnit výkon na jednotlivých kolech. Na výjezdu ze zatáčky tak dostane největší prostor vnější zadní kolo. Budeme se však muset smířit s tím, že už nepůjde o čtyřkolku tak, jak ji u Subaru známe dlouhé roky, ale o její elektrickou interpretaci.