Titulní obrázek

Subaru chce vyhovět svým zákazníkům

Již nějaký čas se v médiích spekuluje, zda se Subaru rozhodne pro turbodmychadlo k modelu BRZ. Motoristům totiž vadí nízký výkon. Uvidíme, jestli jim automobilka vyhoví. Zatím vše vypadá slibně.

Před časem se objevila zpráva, že Subaru pracuje na modelu BRZ STI, který ale nebude mít přeplňování ani pohon všech kol. Zřejmě půjde jen o verzi s vyšším výkonem a ostřejším nastavením podvozku. Nyní se ovšem objevila informace, že se přeci jen chystá i přeplňovaná varianta.

Magazín Automotive News zveřejnil, že práce na turbodmychadlu pro nový plochý čtyřválec spustily především kritické hlasy zákazníků, kterým prostě chybí výkon. Představa, že lidem nestačí 200 atmosferických koní v malé lehké zadokolce, je docela děsivá.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Subaru prozatím nepotvrdilo, kdy se model "BRZ Turbo" dostane do nabídky, ale prý by to mohlo být v druhé polovině příštího roku. Výkon se odhaduje na 280 koní a točivý moment na 340 Nm, ale otázkou zůstává, jestli se tím právě nenaruší vyváženost a charakter celého auta.