Titulní obrázek

Subaru BRZ STI

Podle posledních zpráv by mělo Subaru BRZ dorazit již na jaře příštího roku. Na co se u této novinky můžeme nejvíce těšit?

Subaru už nás na příjezd ostrého BRZ připravuje delší dobu. Viděli jsme okřídlený koncept a není měsíce, kdy by se na povrch nedostaly přesnější informace. Sériová verze se bude pyšnit předním lízátkem, agresivnější maskou přepracovanými prahy a především obřím křídlem na zádi.

Motorový prostor je prý tak malý, že se tam nevejde mezichladič. I tak se z dvoulitrového čtyřválce podařilo vytáhnout 230 koní. Ruku v ruce s tím jdou úpravy na podvozku, jiné jsou tlumiče a pružiny, vpředu jsou čtyřpístkové brzdy a standardní sedmnáctky vystřídaly osmnáctipalcové disky.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Jako první se na jaře dočká japonský trh, následovat bude USA a Evropa se dostane na řadu až jako poslední. Bohužel, ani příští rok nabídka nepřevýší poptávku.