Titulní obrázek

Nová generace modelu Forester bude mít premiéru na autosalonu v Los Angeles

Autosalon v Los Angeles bude již zanedlouho. Japonské Subaru se zde chystá představit nový model kompaktní SUV Forester. Pro americký trh je prozatím určena dvojice benzinových motorů. V Evropě má jezdit i s turbodieselem.

Dlouho očekáváné Subaru Forester vyjede v nové generaci. Poprvé se veřejnosti ukáže v Los Angeles, kde se už za necelý měsíc koná mezinárodní autosalon. Oproti svému předchůdci se výrazně liší hlavně čelní maskou. Koncept vozů zůstal zachován.

Japonci zatím zveřejnili jen fotografii exteriéru, proto není jasné, jakých změn se nový Forester dočkal uvnitř. Je ale zřejmé, že charakter přídě navazuje na poslední modely značky, třeba malý crossover s označením XV.

Představená verze je určena pro severoamerický trh, proto nepřekvapí, že pod kapotou jsou zatím jen dva benzinové motory. Základem je čtyřválcová jednotka typu boxer s atmosférickým plněním a objemem 2,5 litru. Má výkon 170 koní a maximální točivý moment 236 Nm.

Komu by to ale na cestování po amerických silnicích nestačilo, může sáhnout po výkonnější verzi. Tu kupředu žene dvoulitrový čtyřválec obdařený přímým vstřikováním a přeplňováním. Jeho výkon má hodnotu 250 koní a točivý moment 350 Nm.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

I když je to v Evropě standard, Subaru Forester se v USA poprvé objeví s manuální převodovkou. Bude mít šest rychlostí. K dostání bude také variátor CVT ve verzích s předdefinovanými šesti nebo osmi stupni. Zatím není jasné, kdy se nová generace Subaru Forester objeví v Evropě. Svou premiéru by si ale mohla odbýt na březnovém autosalonu v Ženevě s tím, že k dostání bude ještě do konce roku 2013. Evropská verze nabídne i naftovou motorizaci.