Titulní obrázek

Model Subaru Forester si odnesl z testů Euro NCAP pět hvězdiček

Subaru očekávalo, že si model Forester odnese z testů Euro NCAP největší hodnocení. A tak se stalo. Vůz získal pět hvězdiček.

Nová generace Subaru Forester se v testech bezpečnosti ukázala v tom nejlepším světle. Odnáší si nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

Ochrana pasažérů je při čelním nárazu na velmi dobré úrovni, včetně ochrany kolen a stehen. Problémem nebyl ani různý vzrůst cestujících nebo jejich způsob sezení. V bočním testu získal Forester taktéž plné hodnocení, posádka by nehodu bez problémů ustála. Při nárazu do sloupu už vůz tak dokonalý není. Pořád jde o vynikající výsledek, ze kterého by řidič odešel z lehkým pohmožděním hrudníku a břicha.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Ochrana dětí se při čelním nárazu ukázala jako velmi dobrá, sedadlo se při nárazu pohnulo jen minimálně, stejně jako u bočního nárazu. Pochvalu si Forester vysloužil i za automaticky řízený airbag, který se zapíná jen po předchozí váhové kontrole.

Subaru Forester také obdržel body za standardně dodávanou stabilizaci a připomínač bezpečnostních pásů. Ve výsledku tak Forester ztratil body jen za absenci omezovače rychlosti.