Titulní obrázek

Američani si oblíbili Subaru BRZ

Subaru před nedávnem představilo nový model BRZ. Na evropském trhu se zatím neujal. Ovšem američtí zákazníci si ho nemohou vynachválit.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Americké zastoupení automobilky Subaru si vydupalo navýšení kvóty na dovoz sportovních zadokolek Subaru BRZ. Američané auto chtějí tak moc, že jsou ochotni platit hodně nad katalogovou cenu. Nyní automobilka souhlasila s navýšením dovozní kvóty o dva tisíce kusů během dalších čtyř měsíců.

Ono to může vypadat, že v Evropě víc frčí Toyota GT86, ale to spíše bude tím, že americký trh je pro Subaru důležitější a na Evropu se prostě nedostává. I když máme informaci, že i u nás by se měla navýšit kvóta dovezených aut, protože je v některých zemích nechtějí. Je ale možné, že Subaru chce jen vyprázdnit sklad před tím, než dorazí ostřejší verze STI.

Subaru BRZ se technicky od Toyoty GT86 neliší, obě auta vznikala v rámci kooperace a jediným zásadním rozdílem je pouze znáček na kapotě. Některá zahraniční média ale tvrdí, že v jízdních vlastnostech trochu rozdíl je. Tak uvidíme.